Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Medal dla Case IH za Magnum

Autor:

Dodano:

Magnum 370 AFS to największy z konwencjonalnych ciągników kołowych w ofercie Case IH. Maszynie przyznano złoty medal targów Agrotech.

W potężnej maszynie znalazły się takie zaawansowane rozwiązania technologiczne. Jednym z nim jest system automatycznego zarządzania wydajnością (APM - Automatic Productivity Management), który automatycznie optymalizuje parametry pracy maszyny aby uzyskać jak największą wydajność przy jak najniższym zużyciu paliwa.

Ciągniki Magnum są standardowo wyposażane również w układy gotowe do pracy w systemie rolnictwa precyzyjnego AFS.

Seria Magnum jest obecnie oferowana w zakresie mocy znamionowej od 235 do 340 KM. Nowy model, który wkrótce ma się pojawić w ofercie firmy, będzie dysponował silnikiem o mocy 370 KM, a przeniesienie napędu na koła będzie się odbywało wyłącznie za pomocą przekładni bezstopniowej.

- Case IH postanowiło w roku 2013 rozszerzyć paletę produktów oferujących przekładnię bezstopniową. Do tej pory miały ją tylko ciągniki Puma, teraz przekraczamy barierę 400 KM - mówi Marcin Ruppert, specjalista ds. szkoleń, Case IH.

- Co więcej, jest to rozwiązanie opracowane praktycznie od zera w ramach naszego koncernu. Wszystkie podzespoły zostały dostosowane do takich mocy i przeciążeń - dodaje specjalista.

Ciągniki serii Magnum, niezmiennie od 25 lat są produkowane w Racine w stanie Wisconsin USA.

×