Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pługi Master przystosowane do ciągników dużych mocy

Autor:

Dodano:

Na rynek wchodzi nowa seria zawieszanych pługów – Master 3 firmy Kuhn. Narzędzia zostały przystosowane do współpracy z ciągnikami większej mocy.

Aby zwiekszyć wydajność,trwałość, bezpieczeństwo i komfort pracy zostały w nich zastosowane 3 typy modyfikacji.

Pierwszą z nich są zmiany konstrukcyjne głowicy i nowy kuty łacznik główny,zwiększajace wytrzymałość maszyny a tym samym umożliwiajace pracę z ciagnikami o wiekszej mocy. Maksymalna dopuszczalna moc ciągnika w zależności od modelu pługa została zwiększona o 10 do 20 proc.

Kolejną modyfikacją jest zwiększony nacisk na dłuto lemiesza w zabezpieczeniu przeciwkamieniowym. W modelach MASTER 153 i 183 została zwiększona o 20 proc. siła zabezpieczenia śrubowego T które obecnie wytrzymują obciążenie do 4 ton (wcześniej było to 3,2 tony). W modelach Vari Master 183 zwiększono również o 20 proc. siłę zabezpieczenia hydraulicznego non-stop.

Pługi Master serii 3 cechują się także uproszczoną regulacją. Zmiana ustawień roboczych może być wykonywana w wygodny sposób dzięki możliwości wyposażenia pługa w 2-, 3-, 4- lub 5-funkcyjny selektor hydrauliczny, opcji hydraulicznej regulacji pionowej jak również nowemu hydraulicznie sterowanemu kołu podporowemu HD-Tronic współpracującemu z ekranem w kabinie ciągnika, na którym widoczna jest zmiana głębokości pracy.

Najnowsza generacja pługów firmy Kuhn dostosowana jest do wszystkich ciagników o mocy od 40 do 385KM i obejmuje modele od 2 do 7 korpusów.

×