Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Szeroka paleta chronionych upraw

Autor:

Dodano:

Rozszerzono rejestrację środka Switch 62,5 WG firmy Syngenta. Nowe zastosowanie dotyczy trzydziestu nowych upraw.

Switch 62,5 to znany fungicyd stosowany dotychczas do ochrony upraw truskawki, maliny, jabłoni oraz upraw warzywniczych - pomidory w uprawach szklarniowych, uprawy fasoli oraz grochu.

Zyskał on jednak rejestrację dla upraw borówki amerykańskiej. Również inne uprawy na mocy nowej decyzji mogą być chronione Switch - czereśnia, wiśnia, grusza, śliwa, morela, brzoskwinia, nektarynka, porzeczka czarna, czerwona, biała oraz winorośl.

Preparat w uprawach warzywnych można aplikować w następujących uprawach: pomidor - pod osłonami i w gruncie, ogórek - w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, cukinia - w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, papryka - w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, bakłażan - w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, sałata - w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, marchew, cebula, szalotka, czosnek, pietruszka korzeniowa, pasternak, burak ćwikłowy, chrzan, brukiew, rzepa oraz zioła (w gruncie, pod osłonami i w szklarniach).

Może być stosowany do ochrony upraw roślin ozdobnych (w gruncie, pod osłonami i w szklarniach) oraz w szkółkach drzew owocowych i szkółkach drzew ozdobnych.

Nastąpiło również rozszerzenie zakresu zwalczanych chorób przez środek Switch dla następujących upraw:
- truskawki - obok szarej pleśni dochodzi antraknoza,
- grochu konserwowego - obok szarej pleśni, zgnilizny twardzikowej, askochytozy dochodzi mączniak prawdziwy i zgorzelowa plamistość grochu,
- pomidora (szklarniowego) - obok szarej pleśni dochodzi zgnilizna twardzikowa.

×