Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowy opryskiwacz w klasie premium już w Polsce

Autor:

Dodano:

Opryskiwacz R952i to kolejna nowość, która po premierze w Paryżu na targach SIMA 2013 trafia do Polski. Produkcja opryskiwaczy R952i rozpoczęła się w lutym 2013 roku.

- Oprsyskiwacz już jest dostępny w sprzedaży - można składać na niego zamówienia - mówi Tomasz Cichocki, specjalista ds. produktu John Deere Polska. - R952i to najwyższa półka wśród opryskiwaczy zaczepianych. Jego wyposażenie obejmuje najnowocześniejsze dostępne rozwiązania. To wyposażenie oraz duży zbiornik 5200 litrów sprawiają, że jest on kierowany przede wszystkim do dużych gospodarstw - dodaje.

Nowy model w serii opryskiwaczy zaczepianych R900i jest wyposażony w zbiornik o pojemności 5200 litrów. Ponadto cechują go zastosowane najnowsze rozwiązania wspierające gospodarstwa uprawowe i usługodawców w trakcie całego procesu ochrony plonów - od napełniania zbiornika do samego opryskiwania.

Wśród „inteligentnych" rozwiązań warto wymienić choćby opcjonalny kalkulator napełnienia zbiornika. Pomaga on zoptymalizować proces napełniania i uzupełniania cieczy oraz ogranicza powstawanie pozostałości.

Zastosowanie stożkowego rozwadniacza pozwala na wlewanie chemicznych środków ochrony roślin do głównego zbiornika przy użyciu wielofunkcyjnej dźwigni oraz programu SolutionCommand sterowanego z wyświetlacza w kabinie. Aby ograniczyć powstawanie piany i ułatwić opróżnianie zbiornika, możliwe jest automatyczne regulowanie mieszania.

Kolejnym rozwiązaniem jest automatyczny system rozcieńczania AutoDilute. Sterowany z kabiny, daje wybór pięciu różnych poziomów rozcieńczania: stopniowe, ciągłe, szybkie, płukanie belki/układu w celu usunięcia pozostałości produktów po oprysku oraz cykle płukania dla wszystkich komponentów opryskujących.

System automatycznej kontroli przechyłu i wysokości belki opryskiwacza BoomTrac współpracuje z dwoma czujnikami, które utrzymują belkę opryskiwacza w odpowiedniej pozycji, zarówno w polu, jak i na uwrociach.

Dodatkowo, w ramach wsparcia strategii John Deere FarmSight, sterowane satelitarnie komponenty GreenStar pomagają zoptymalizować oprysk dzięki wielu rozwiązaniom z zakresu prowadzenia maszyny, sterowania sekcjami belki i oprogramowania dokumentacyjnego. To wszystko ma ułatwić pracę, podnieść jakość i dokładność wykonania zabiegu, ograniczyć koszty i wpływ na środowisko naturalne, a także zaoszczędzić czas użytkownika.

Niskoprofilowy zbiornik oraz standardowe, dwupunktowe zawieszenie osi ma zapewnić maszynie stabilność zarówno na drodze, jak i w polu. Zgodnie z wymogami przepisów o postępowaniu z odpadami chemicznymi, opryskiwacz R952i wyposażony jest w program rozcieńczania złożony z wielu cykli i ochronę przed przepełnieniem. Sterowanie obydwoma funkcjami odbywa się z kabiny.

×