Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowy typ siewnika w ofercie Maschio Gaspardo

Autor:

Dodano:

Do oferty Maschio Gaspardo trafia zupełnie nowy produkt – agregat uprawowo-siewny Corona z broną talerzową i zbiornikiem o pojemności 3,5 tys. litrów.

Swoją premierę nowy siewnik miał w lutym podczas targów SIMA 2013 w Paryżu. Jak informują przedstawiciele firmy Maschio Gaspardo, pierwsze demonstracyjne egzemplarze tych maszyn trafią do Polski pod koniec kwietnia br.

Siewnik Corona łączy uprawę roli z wysiewem ziarna. Może być stosowany w uprawie płużnej, uproszczonej i bezpośredniej. Siew Coroną może być wykonywany z prędkościami rzędu 10-15 km/h.

Część uprawowa to kompaktowa brona talerzowa 2-rzędowa z elementami roboczymi o średnicy 51 cm wykonanymi ze stali borowej. Każdy talerz zamocowany jest na własnym wsporniku amortyzowanym gumowymi odbojami. Po obydwu stronach umieszczono kroje odcinające.

W układzie wysiewającym pracują dystrybutory Gaspardo Flexeed umieszczone w obudowie z odlewanego aluminium. Duża średnica dystrybutorów wraz z ich spiralnym ułożeniem poszczególnych komórek pozwala dozować duże ilości materiału (do 400 kg/ha nasion i 550 kg/ha nawozu). Sekcje wysiewające poradzą sobie także w precyzyjnym wysiewie nasion zbóż, rzepaku, trawy, gorczycy, i innych drobnonasiennych jak również nasion grubonasiennych. Układ zawieszenia na równoległoboku każdej z sekcji zapewnia niezależną regulację nacisku redlic i głębokości siewu.

Między sekcją wysiewającą a uprawową znajdują się szerokie gumowe koła. Służą do zagęszczania gleby oraz utrzymywania stałej głębokości wysiewu.

CORONA może być połączona z siewnikiem punktowym z ramą typu Manta. Można używać 8, 12 lub 16 sekcji przy rozstawie 75, 45 i 37,5cm (tylko dla wersji 16 rzędowej). MANTA 16 rzędowa w rozstawie 75 cm (gęstość wysiewu do 75 tys. nasion/ha) została wyposażona w 8 siłowników hydraulicznych podnoszących sekcje, umożliwiając siew w rozstawie 37,5 cm (gęstość wysiewu do 100.000 nasion/ha).

Zbiornik nasienny (3500 l) ustawiony wzdłużnie do osi maszyny pozwala na równomierne rozłożenie masy i docisk wału doprawiającego i tylnej osi ciągnika.

×