Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prawie 42 mln zł rozdysponowano w ramach PROW w kujawsko-pomorskim

Autor:

Dodano:

Umowy na realizację ponad 150 projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich podpisano w poniedziałek w Toruniu. Na wsparcie przedsięwzięć związanych z odnową małych miejscowości regionu kujawsko-pomorskiego przeznaczono prawie 42 mln zł.

- Na obszary wiejskie naszego regionu trafia potężny zastrzyk wsparcia finansowego dzięki środkom z Unii Europejskiej. Suma dotacji wypłaconych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przekroczyła już kwotę 250 mln zł, dzięki którym w ciągu kliku lat udało nam się odmienić oblicze kujawsko-pomorskiej wsi - podkreślił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Na realizację projektów w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" regionowi kujawsko-pomorskiemu przyznano ponad 105 mln zł. Do tej pory podpisano umowy na realizację 289 przedsięwzięć wartych ponad 84 mln zł.

- Do wykorzystania zostały prawie 42 mln zł. To wartość pozostałego limitu dla województwa wraz z oszczędnościami uzyskanymi m.in. podczas dotychczas przeprowadzonych przetargów. W wyniku ostatniego naboru wniosków zarząd województwa zatwierdził listę rankingową projektów, które pozytywnie przeszły ocenę formalną i merytoryczną - powiedziała Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Na liście znalazło się 165 przedsięwzięć, ale pieniędzy wystarczy na udzielenie wsparcia dla 152 projektów. - Dofinansowanie realizacji pozostałych zostanie przekazane, gdy uda się zaoszczędzić na przetargach lub korektach zleceń płatności - dodała rzeczniczka.

Projekty, które uzyskały najwięcej punktów na liście rankingowej, to m.in. rekultywacja oczka wodnego i budowa skweru rekreacyjnego we wsi Grzywna w gminie Chełmża, przebudowa budynku administracyjnego na bibliotekę i świetlicę wiejską w Sosnowie w gminie Rogowo oraz budowa boiska piłkarskiego w Piastoszynie w gminie Kęsowo.

×