Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

7-tonowa Taczka

Autor:

Dodano:

Nietypowy produkt do swojej oferty wprowadziła firma Metal-Fach z Sokółki. Taczka – to nazwa przyczepy kołyskowej z wannową skrzynią ładunkową.

Przyczepa jest przeznaczona do transportu płodów rolnych oraz innych materiałów sypkich i objętościowych w obrębie gospodarstwa oraz po drogach publicznych. W odróżnieniu od tradycyjnych przyczep burtowych lub skorupowych, brak jakichkolwiek szczelin pozwala również na przewóz materiałów płynnych. Skrzynia oferowanego modelu T-930 ma ładowność 7 ton, a dopuszczalna masa całkowita to 8,9 tony.

Rozładunek przyczepy odbywa się ręcznie, lub przez przechylenie skrzyni ładunkowej do tyłu za pomocą siłowników hydraulicznych. Skrzynia wychyla się do pozycji niemal pod kątem prostym do podłoża, dzięki czemu łatwo się opróżnia.

Taczka ma zwartą konstrukcję i jest osadzona na podwoziu jednoosiowym, przez co jest zwrotna i łatwo nią manewrować. Koła są w rozmiarze 385/65R22,5. Szerokość przyczepy to 2,4 m, wysokość - 2,03 m, długość - nieco ponad 5 m.

Oprócz instalacji hydraulicznej, przyczepy wyposażono również instalację elktryczną i hamulcową, pozwalające na bezpieczne poruszanie się po drogach publicznych. Konstrukcja maszyny powstała przede wszystkim z myślą o rynkach wschodnich.

Taczka T930 kosztuje  22,5 tys. zł netto.

×