Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Szybkie talerzowanie z agregatem Swifterdisc XO F

Autor:

Dodano:

Nawet 15 km/h – z taką prędkością może pracować nowy agregat talerzowy Swifterdisc XO F firmy Strom – Bednar.

Innowacyjna konstrukcja umożliwia stabilną pracę z prędkością roboczą do 15 km/h. Swifterdisc XO F zaliczany jest do grupy kompaktowych agregatów talerzowych.

- Szybka praca agregatem jest możliwa przede wszystkim dzięki tylnemu wałowi doprawiającemu rozstawionemu w różnych odległościach od talerzy. Ponadto zwiększona została odległość między rzędami talerzy. maszyna ma zastosowanie przede wszystkim w uprawie ścierniska, choć można ją też wykorzystać w uprawie przedsiewnej. W tym przypadku można zamontować z przodu włókę - mówi Tomasz Danek, przedstawiciel handlowy firmy na rejon południowej Polski.

Stabilność podczas pracy przy dużych prędkościach (bez kołysania) zapewnia odpowiednia pozycja osi transportowej oraz równomierne rozłożenie masy. Maszyna ma możliwość wielu typów konfiguracji.

Agregaty są oferowane w szerokościach roboczych od 4 do 7,5 m. Przeprowadzenie sprawnej uprawy pożniwnej jak i uprawy przedsiewnej możliwe jest z wykorzystaniem jednej z dwóch kombinacji sekcji uprawowej. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z dwoma rzędami ząbkowanych talerzy o wymiarach 520x5 mm.

Lepsze podcinanie gleby oraz jej intensywne mieszanie można uzyskać przy profilowanych talerzach typu „A". Talerze zamontowane są do ramy głównej parami z wykorzystaniem bezobsługowego systemu elastycznego zabezpieczenia gumowego oraz wyposażone są w podwójne dyski (para dysków na 1 talerzu).

O utrzymanie zadanej głębokości roboczej dbają przednie koła kopiujące oraz tylny wał doprawiający. Tylny wał doprawiający jest dostępny w sześciu rodzajach (wał rurowy, spring, wał segmentowy, Roadpacker, Gumipacker, v-ring).

×