Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Grecja: Zatrzymania ws. postrzelenia 28 osób na plantacji truskawek

Autor:

Dodano:

Trzech zarządców plantacji truskawek na zachodzie Grecji zatrzymano w piątek w związku z podejrzeniem o postrzelenie 28 pracowników, imigrantów z Bangladeszu. Domagali się oni wypłaty zaległych półrocznych pensji. W strzelaninie nikt nie zginął.

Trzech mężczyzn aresztowano blisko wioski Manolada na zachodzie półwyspu Peloponez, gdzie w środę 17 kwietnia doszło do strzelaniny. Zatrzymani mają 39, 27 i 21 lat; wszystkim trzem postawione zostaną zarzuty usiłowania wielokrotnego zabójstwa. Policja aresztowała również właściciela plantacji - poinformowała grecka policja.

Do incydentu doszło, gdy około 200 pracowników plantacji domagało się wypłaty zaległych sześciomiesięcznych pensji. Życie żadnego z 28 rannych obywateli Bangladeszu nie jest zagrożone.

Rzecznik greckiego rządu Simos Kedikoglu powiedział w czwartek, że to, co zrobili trzej greccy brygadziści, było "okrutne, haniebne i bezprecedensowe".

Greccy plantatorzy często zatrudniają tanią siłę roboczą z Azji, a większość imigrantów mieszka w prymitywnych warunkach. W ostatnich latach kilkakrotnie dochodziło do tego typu sytuacji, ale środowy incydent był dotąd najpoważniejszy. Zdarzenie to uwydatnia narastające konflikty społeczne na tle narodowościowym w zmagającej się z kryzysem Grecji, gdzie coraz większym poparciem cieszą się też partie antyimigracyjne - oceniają media.

×