Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Składanie wniosków na modernizację do 23 kwietnia

Autor:

Dodano:

Kończy się termin składania wniosków o przyznanie pomocy na "Modernizację gospodarstw rolnych". Termin upływa 23 kwietnia 2013 r.

Nabór na to działanie prowadzony jest przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 27 marca br. w ośmiu województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

- Do 19 kwietnia, rolnicy z tych terenów złożyli w swoich oddziałach regionalnych 5515 wniosków, w których ubiegają się o przyznanie im ponad 863 mln zł wsparcia. Dostępna pula środków na taką pomoc wynosi ok. 537 mln zł - poinformowała ARiMR.

Z kolei zainteresowani otrzymaniem wsparcia finansowego na tworzenie na trenach wiejskich nowych miejsc pracy, mają czas na złożenie odpowiedniego wniosku do ARiMR, do końca tego tygodnia, czyli do 26 kwietnia 2013 r.

- W rozpoczętym 15 kwietnia naborze wniosków o przyznanie wsparcia w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" do Agencji zgłosiło się 825 zainteresowanych, którzy ubiegają się o przyznanie im 169 mln zł pomocy. Wnioski o takie wsparcie przyjmowane są w 15 województwach, z wyjątkiem woj. wielkopolskiego. Limit środków na taką pomoc wynosi ok. 2 mld zł - podaje Agencja.

×