Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowe miejsca pracy na wsi – do dzisiaj wnioski

Autor:

Dodano:

26 kwietnia to ostatni dzień składania wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o wsparcie finansowe na tworzenie na trenach wiejskich nowych miejsc pracy – przypomina ARiMR.

W rozpoczętym 15 kwietnia br. naborze wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" do Agencji zgłosiło się 3452 zainteresowanych, którzy ubiegają się o przyznanie im ponad 700 mln zł wsparcia. Wnioski o taką pomoc przyjmowane są w 15 województwach, z wyjątkiem woj. wielkopolskiego. Limit środków na takie wsparcie wynosi ok. 2 mld zł.

Z kolei 23 kwietnia zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na "Modernizację gospodarstw rolnych". Nabór ten prowadzony był przez ARiMR od 27 marca w ośmiu województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

- Rolnicy z tych terenów złożyli w swoich oddziałach regionalnych w tym czasie 9080 wniosków, w których ubiegają się o przyznanie im 1,489 mld zł wsparcia. Dostępna pula środków na taką pomoc wynosi ok. 537 mln zł. Liczba złożonych wniosków jak i wynikająca z nich kwota pomocy zwiększą się zapewne, bowiem część rolników zdecydowała się na wysłanie swoich wniosków za pośrednictwem poczty i minie trochę czasu, zanim wszystkie one dotrą do ARiMR - podaje Agencja.

×