Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wystawa poświęcona innowacjom chemicznym wkrótce w Warszawie

Autor:

Dodano:

Światowa wystawa innowacyjnych rozwiązań chemicznych ,,Rynek Innowacji 2013”, organizowana przez firmę chemiczną BASF, zatrzyma się od 21 do 23 maja na warszawskim Torwarze. Ekspozycja poświęcona będzie zrównoważonemu rozwojowi, największym wynalazkom branży chemicznej, a także rozwiązaniom chroniącym środowisko.

Podobne imprezy w tym roku odbyły się oprócz Warszawy tylko w dwóch innych europejskich miastach: Brukseli i Stambule.

Motywem przewodnim wystawy, będzie niewidoczna na co dzień rola branży chemicznej, która codziennie ułatwia życie milionów i pozwala rozwiązywać globalne wyzwania teraźniejszości i przyszłości. Interaktywne prezentacje odkryć chemicznych pozwolą także wyjaśnić, jak współczesna chemia wpływa na oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnymi.

Na multimedialnych stanowiskach naukowcy BASF zaprezentują sposoby rozwiązywania najważniejszych problemów stojące przed współczesnym światem. Dużym walorem Rynku Innowacji jest jego praktyczny aspekt, uczestnicy będą mogli poczuć się jak w futurystycznym laboratorium poprzez poznanie rozwiązań służącym potrzebom całej populacji.

Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi: urządzenia umożliwiające wykorzystanie promieni słonecznych do uzyskiwania energii, najnowszej generacji materiały i koncentraty, rewolucjonizujące branżę budowlaną, zastosowanie i pozyskiwanie bio - gazu i wiele innych interesujących odkryć ze świata nauk ścisłych. BASF przedstawi swoje osiągnięcia, które są wykorzystywane przez branże medyczną, budowlaną, energetyczną, tekstylną i motoryzacyjną.

Wystawa ,,Rynek Innowacji 2013" odbędzie się na stołecznym Torwarze. Warszawa jest kolejnym miastem do którego zawita ekspozycja - wcześniej można było się z nią zapoznać w Detroit, Sao Paulo, Sznanghaju, Bombaju, Tokio, Seulu i Brukseli. Ostatnio podobna impreza w naszym kraju odbyła się pięć lat temu.

×