Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rusza 26. Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Autor:

Dodano:

Dwa tysiące okazów wszelkich ras hodowlanych zaprezentowanych zostanie na rozpoczynającej się dzisiaj w Poznaniu Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Wydarzenie organizują po raz 26. Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Podczas wystawy będzie można podziwiać najlepsze okazy koni, bydła ras mięsnych i mlecznych, trzody chlewnej, owiec, kóz, kaczek, kur i strusi. Pokazane będą też zwierzęta futerkowe: króliki, szynszyle i nutrie, jak również pszczoły, ślimaki oraz ryby.

Na wystawie zaplanowano pokaz zwierząt objętych programami ochrony w ramach wystawy Polskich Ras Zachowawczych organizowanej przez Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy.

Jak powiedział w czwartek PAP dyrektor projektu Łukasz Wołodkiewicz, impreza organizowana jest z myślą o hodowcach, zarządcach gospodarstw specjalistycznych, dostawcach, ale jest także pomyślana jako atrakcja dla całych rodzin. - Dla dzieci mieszkających w miastach niejednokrotnie jest to jedyna możliwość kontaktu z wiejskimi zwierzętami - powiedział.

Wystawie towarzyszyć będzie Mięsna Arena - wydarzenie zorganizowane z myślą o promocji mięsa wołowego, wieprzowego i drobiowego jako podstawowego składnika zdrowego żywienia. W jej trakcie odbędzie się szereg kulinarnych atrakcji propagujących ideę zdrowego żywienia, prezentacje, degustacje i warsztaty.

Jednocześnie odbywać się będzie też Salon Maszyn i Urządzeń do Hodowli Zwierząt.

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych zakończy się w niedzielę.

×