Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowa seria samojezdnych wozów paszowych Kuhn

Autor:

Dodano:

SPW Compact to nowość w ofercie samojezdnych wozów paszowych Kuhn. Maszyny przeznaczone są dla dużych gospodarstw i firm usługowych.

Maszynę przystosowano pracy z dużymi wydajnościami pobierania i mieszania paszy. Jest ona także przystosowana do szybkiego przemieszczania się pomiędzy gospodarstwami.

Sercem maszyny jest silnik Iveco o mocy 247 KM. Maszynę osadzono na dwóch amortyzowanych półosiach przednich i resorowanej tylnej, co ma zapewnić możliwość komfortowego przemieszczania się po drogach.

Ukłaj jezdny jest sterowany za pomocą joysticka. W kabinie znajduje się nowy monitor dotykowy Kuhn CCI. Proste w obsłudze urządzenie informuje kierowcę na bieżąco o pracy maszyny. Obsługuje ono funkcje diagnostyczne i związane z konserwacją oraz ważenie paszy (programowanie, transmisja danych itp.).

Mocną stroną nowego wozu jest frez załadowczy, dysponujący mocą aż 160 KM, dzięki czemu powinien on sobie błyskawicznie poradzić z pobraniem każdego rodzaju paszy. Ciekawym rozwiązaniem jest układ regulacji skoku ramienia w dół, który umożliwia dostosowanie tempa ładowania do gęstości paszy bez uszkadzania jej struktury.

Zbiornik wozu SPW Compact ma standardową pojemność: 14, 16 lub 18 m3. Z mieszanie paszy i jej rozdrabnianie odpowidają dwa pionowe ślimaki. Obracają się one ze zmienną prędkością, optymalizowaną automatycznie do obciążenia, dzięki czmu można zaoszczędzić na zużyciu paliwa.

Dystrybucja paszy naseępują za pomocą przenośnika poprzecznego z taśmą wykonaną z PCW. Jest on umieszczony z przodu zbiornika i pozwala na zadawanie paszy po obu tronach maszyny, jednocześnie zapewniając dobrą widoczność. Przenośnik może być opcjonalnie wyposażony w układ przesunięcia bocznego lub przenośnik pomocniczy z hydraulicznie regulowanym przechyłem.

×