Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pół wieku w pielęgnacji zieleni

Autor:

Dodano:

Choć w Polsce popularne dopiero od kilku lat, na świecie maszyny do pielęgnacji zieleni firmy John Deere znane są od 50 lat.

W tym roku John Deere świętuje półwiecze swojej działalności, jako producenta maszyn do pielęgnacji zieleni. Pierwszy model kosiarki samojezdnej - John Deere 110 - został wyprodukowany w Horicon, w stanie Wisconsin, w 1963 r.

Od tamtej pory asortyment produktów do pielęgnacji zieleni stale się stale się poszerzał. Obecnie firma dysponuje kompleksową ofertą sprzętu do pielęgnacji trawników przydomowych i profesjonalnej pielęgnacji murawy.

- Od 1837 r., innowacyjność i jakość to tradycyjne wartości firmy John Deere. Wchodząc na rynek sprzętu do pielęgnacji murawy 50 lat temu, skierowaliśmy swoją ofertę do wielu nowych klientów spoza branży rolniczej, których działalność jest również związana z uprawą ziemi. Obecnie oferujemy prawdopodobnie najszerszy asortyment produktów na rynku - mówi Karsten Biber, kierownik działu produktów do pielęgnacji murawy na Europę.

Wprowadzając kosiarkę automatyczną Tango E5 w 2011 roku, opracowaną w zakładzie w Gummersbach, firma John Deere zadebiutowała w całkowicie nowym obszarze produktowym. Innowacyjna kosiarka napędzana silnikiem elektrycznym z wbudowanego akumulatora, nie potrzebuje osoby do obsługi przy koszeniu czy podłączaniu do źródła prądu w celu doładowania akumulatora.

×