Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zamiast naprawy, fabryczna regeneracja

Autor:

Dodano:

Valtra wychodzi naprzeciw swoim klientom oferując regenerowane przekładnie do ciągników. Takie rozwiązanie może być dobrą alternatywą dla ewentualnych przeprowadzanych we własnym zakresie.

Fiński producent zapewnia, że regenerowane przekładnie trwałością nie ustępują fabrycznie nowym. Są fachowo zmontowane i wyposażone w 60 proc. nowych części. Na regenerowane przekładnie, podobnie jak na nowe, udzielana jest roczna gwarancja.

- Montaż przekładni po fabrycznej regeneracji jest często dużo szybszy i efektywniejszy kosztowo, niż samodzielny demontaż, weryfikacja, zamawianie części i montaż. Klienci mogą z góry zarezerwować czas na naprawę wiedząc, że gotowa przekładnia już czeka na montaż w ciągniku - mówi kierujący projektem Jari Luoma-Aho.

W fabryce w fińskim Suolahti uszkodzona lub zużyta przekładnia jest rozmontowywana, myta i kontrolowana. Wszystkie wadliwe części oraz łożyska są wymieniane na nowe przez wykwalifikowanych w tym zakresie specjalistów.

 - Regenerację przeprowadzają ludzie, którzy latami pracowali przy montażu skrzyń i doskonale wiedzą, co należy sprawdzić, co wymienić. W efekcie klient dostaje w pełni sprawną przekładnie na gwarancji - mówi Grzegorz Wawrzynkiewicz, szef serwisu AGCO Polska.

- Zregenerowana skrzynia jest oczywiście dużo tańsza od nowej, oczywiście pod warunkiem że zwrócimy starą. Producent nie wnika jaki jest w niej stopień uszkodzenia - dodaje szef serwisu.

Aby przekładnie były dostępne „od ręki" w Finandii został stworzony ich magaznyn. W przypadku awarii i zgłoszenia zamówienia, trzeba się liczyć tylko z maksymalnie kilkudniowym czasem dostawy kompletenego podzespołu.

Jak mówi Wawrzynkiewicz, nie było jeszcze w Polsce przypadku wymiany całej przekładni. Ale popularność ciągników Valtra z roku na rok jest coraz większa, rośnie też wiek zakupionych ciągników i firma chce być przygotowana na taką ewentualność.

Valtra oferuje obecnie około 20 rodzajów regenerowanych przekładni, w tym do serii N i T, serii 6000 i 8000, oraz dla serii A i 100. Aby uniknąć pomyłek wynikających z dużej różnorodności, wszystkie przekładnie dostarczane są wraz z WOM i biegami pełzającymi. Przekładnie Mezzo, Mega i HiTech, oraz również Versu i Direct oferowane będą w najbliższej przyszłości.

Regenerowane podzespoły stanowią duży udział w częściach zamiennych w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym. Dla przykładu, w fabryce silników AGCO w Linnavuori, ponad dwudziestu mechaników jest zatrudnionych przy naprawach regeneracyjnych.

×