Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Majowy przewrót na ciągnikowym podium

Autor:

Dodano:

W majowym rankingu sprzedaży ciągników zmiany. Na pierwsze miejsce wchodzi John Deere. Drugi jest New Holland, trzeci Zetor. W ogólnej sprzedaży od początku roku ciągle liderem są maszyny z CNH.

W ubiegłym miesiącu rolnicy 241 zielono-żółtych ciągników. To drugi przypadek w ciągu ostatnich 19 miesiącach, kiedy New Holland musiał ustąpić pierwszego miejsca podium. Tym razem w maju sprzedało się 229 sztuk błękitnych ciągników. Był to drugi wynik, jednak nadal to New Holland lideruje rynkowi w całym 2013 r.

Zetor, choć ze sporą różnicą w sprzedanych ciągnikach (168 zarejestrowanych maszyn) zajął trzecie miejsce. Firma ma szczególne powody do zadowolenia z wprowadzonego nie tak dawno modelu Major, który po raz kolejny cieszył się największym wzięciem wśród wszystkich ciągników. Sprzedano go 50 sztuk

Większość producentów osiągnęło gorsze rezultaty w stosunku do poprzedniego miesiąca oraz wyników analogicznego okresu ubiegłego roku. Jednak w zestawieniu pojawiły się także marki, które mają powody do zadowolenia. Możemy do nich zdecydowanie zaliczyć firmę McCormick, która w maju poprawiła swoją sprzedaż o 32 sztuki w porównaniu do maja 2012 roku. Na plusie są także Kubota oraz Same. Obie firmy sprzedały pięć sztuk więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największy spadek dotknął producentów z pierwszej trójki - marki New Holland (-219 sztuk) i Zetor (-119 sztuk).

Po Zetorze z modelem Major, drugim najchętniej kupowanym ciągnikiem był John Deere. Na trzecim miejscu znajdują się cztery modele, których majowa sprzedaż była taka sama i wyniosła po 24 sztuki. To LS Traktor R60, New Holland TD 5030, Zetor 90 Proxima oraz John Deere 5080. Warto zwrócić uwagę na model, który zajął miejsce czwarte - ciągnik L5040 marki Kubota. Ten wynik potwierdza, że ciągniki sadownicze w ostatnim miesiącu cieszyły się dużym zainteresowaniem rolników.

×