Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Młodzi rolnicy: ARiMR szkoli się czy baluje?...

Autor:

Dodano:

ARiMR baluje za państwowe pieniądze? Czy może pracownicy szkolą się za własne środki?

- Prezes Dolnośląskiego Oddziału ARiMR Kazimierz Huk zorganizował w hotelu w Świeradowie Zdroju konferencję – informuje Marcin Bustowski. – Przez trzy dni mają tam obradować, a pewnie raczej pić – sugeruje. – Zorganizowaliśmy pod hotelem, w którym się to odbywa, pikietę. Wystosowałem pisma do prezesa ARiMR z pytaniem, za czyje pieniądze tak bawi się prezes Huk, który nie może przeboleć, że my dostaliśmy dotacje dla młodych rolników, aby stworzyć sobie miejsca pracy.

Bustowski twierdzi, że redaktor Telewizji Polskiej otrzymał informację, że przedstawiciele z ARIMR Warszawa między innymi debatują, jak pomóc im, strajkującym: - Chcielibyśmy otrzymać protokół z debaty szkoleniowej, w jaki sposób ARIMR, a zwłaszcza przedstawiciele z Warszawy chcą nam pomóc i rozwikłać tak trudne zagadnienie młodych polskich rolników, obywateli tego kraju, którzy stworzyli sobie sami miejsca pracy - mówi.

Impreza ma potrwać od 11 do 13 czerwca 2013 r. Prawdopodobnie w jej ramach przewidziano "3. Mistrzostwa ARIMR w łowieniu ryb metodą spinningową". Zwróciliśmy się do ARiMR o wyjaśnienie, jaki jest program imprezy? Kto bierze w niej udział? Jaki jest koszt i kto ją finansuje? Czy odbędą się podczas niej jakieś szkolenia? – na odpowiedź czekamy od rana.

×