Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Więcej pieniędzy na odnowę dolnośląskich wsi

Autor:

Dodano:

Ponad 16 mln zł więcej otrzyma region dolnośląski po nowym podziale środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Rozporządzenie o zmianie limitów pomiędzy województwami podpisał już minister rolnictwa.

Jak poinformował w sobotę członek zarządu województwa dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, dzięki dodatkowym funduszom uda się na Dolnym Śląsku zrealizować 50 projektów, które przepadły w naborze zakończonym w styczniu 2013 r.

Chlebosz podkreślił, że dodatkowe fundusze ministerstwo przyznało Dolnemu Śląskowi przede wszystkim z powodu większych potrzeb regionu.

- Złożyliśmy ponad 180 wniosków, z których w pierwszym naborze kwalifikację zdobyła tylko połowa z nich. Po tej korekcie teraz jeszcze 50 dolnośląskich wsi dostanie pieniądze na budowę lub remonty różnych obiektów - mówił Chlebosz.

W ramach działań "Odnowa i rozwój wsi" budowane są boiska, remontowane świetlice, odnawiane kościoły. Ponad 1,6 mln zł z tej puli zostanie przeznaczone na ostatnie z realizowanych w regionie scaleń gruntów. Odbędzie się ono w miejscowości Koźlice w gminie Gaworzyce. Ponad 2 mln zł zostanie wydanych na gospodarkę leśną i wodną na wsi. Odnowa wsi to najdłużej trwający w Polsce program integracji lokalnych społeczności. Rozpoczął się w 1997 r. na Opolszczyźnie.

×