Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Środek na mszyce i przędziorki

Autor:

Dodano:

Zgodnie z najnowszymi wynikami badań przeprowadzonych w Instytucie Ogrodnictwa i Instytucie Ochrony Roślin, wysoką skutecznością w zwalczaniu mszyc i przędziorków wykazuje nowy środek – Afik. Jako substancję czynną zawiera mieszaninę specjalnie dobranych, naturalnych polisacharydów oraz substancji zwilżających. Preparat ten nie jest środkiem ochrony roślin.

Na powierzchni opryskanej rośliny tworzy cienką warstwę kleju, który powoduje zamknięcie tchawek stawonogów, a następnie ich śmierć. Ze względu na specyficzny mechanizm działania Afik nie powoduje uodpornienia się szkodników.

Zalecany jest do zwalczania mszyc i przędziorków na roślinach rolniczych, sadowniczych i ozdobnych. Wstępne badania wykazały także skuteczne działanie Afika w zwalczaniu mszyc na niektórych gatunkach warzyw.

Przed zastosowaniem Afika należy uważnie przeczytać instrukcję stosowania umieszczoną na opakowaniu środka i ściśle przestrzegać podanych tam informacji.

Zgodnie z Dyrektywą Komisji Europejskiej, od 1 stycznia 2014 r. w całej Unii będzie obowiązywała integrowana ochrona roślin. Duża uwaga zostanie zwrócona na wykorzystanie możliwie najmniej szkodliwych dla zdrowia ludzi i otaczającego środowiska, a szczególnie dla pszczół, środków ochrony roślin.

×