Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Świetne wschody po 24-godzinnym siewie

Autor:

Dodano:

25 kwietnia w 24-ro godzinnym maratonie siewnik punktowy Väderstad Tempo F8 zasiał 212 hektarów kukurydzy ze średnią prędkością 18 km/h. Przyszedł czas na pierwsze wnioski.

O siewie kukurydzy na Ukrainie siewnikiem Väderstad Tempo F8 informowaliśmy na początku maja. Ukraiński Instytut Maszyn Rolniczych wydał teraz oświadczenie dotyczące dokładności siewu. Dokładność określono w postaci współczynnika zmienności (CV). Testy po 24 godzinnej pracy Tempo wykazują CV na poziomie 25,5 proc. Standardowa jakość siewu w Europie kształtuje się na poziomie CV około 40 proc.

- Jakość siewu jest wyjątkowa biorąc pod uwagę średnią prędkość 18 kilometrów na godzinę. Ponadto próba bicia rekordu została przygotowana w mniej niż dziesięć dni. Muszę przyznać, że gdy planowaliśmy całe przedsięwzięcie prędkość siewu była w centrum uwagi, tym samym nie spodziewaliśmy się osiągnąć tak doskonałej precyzji siewu - uważa Serhii Marynin, szef laboratorium Instytutu prowadzący pomiary.

- Biorąc pod uwagę średnią prędkość 18 km/ha oraz niespotykaną dokładność CV 25,5 proc., jesteśmy oczywiście bardzo dumni z tego osiągnięcia. To bardzo dobrze, że jest to możliwe, aby przyspieszyć proces siewu punktowego i nadal osiągnąć wspaniałe rezultaty - mówi Lars Thylén Produkt Manager w Väderstad.

Średnia głębokość siewu wyniosła 5,2 cm, żadne z nasion nie było wysiane głębiej niż 6 cm i płycej niż 4 cm.

×