Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Przetrząsarki Volto również do zgrabiania

Autor:

Dodano:

Wśród maszyn zielonkowych, dostępnych w ofercie na przyszły sezon Claas oferuje m.in. nową serię przetrząsarek Volto. System Max Spread i dwa zakresy prędkości wirników to nie jedyne nowe elementy zastosowane w tych urządzeniach.

Przetrząsarki Volto 900 (T), 800 (T) oraz 700 o szerokościach roboczych od 6,7 do 8,7 m, zastąpią dotychczasowe modele Volto 870, 770 oraz 670.

We wszystkich zastosowano system przepływu Max Spread wyróżniający się stycznym rozmieszczeniem zębów. W porównaniu do systemu konwencjonalnego takie rozwiązanie sprawia, że ramiona rozrzucające pracują dłużej w linii kierunku jazdy. Rosnąca w ten sposób wydajność przyjmowania materiału umożliwia pracę z wyższymi prędkościami roboczymi. Zmienia się także kierunek przepływu materiału, który odbywa się teraz w prostszej linii, dzięki czemu jest on delikatniej traktowany. To ważne zwłaszcza przy delikatnych roślinach typu lucerna.

Ciekawostką jest element wyposażenia opcjonalnego - przekładnia redukująca obroty wirników o 1/3. Zmiany przełożenia dokonuje się przez przełożenie wałka WOM na drugi wypust wałka wieloklinowego. Dzięki temu można formowaćmniejsze, bardziej przewiewne wały.

Producent zmienił również mechaniczne dźwignie przepływu sił: dwie mocne sprężyny po każdej stronie w połączeniu z mechanicznym stożkiem hamującym wyrównują siły uciągu i nacisku aby zapenić maszynie spokojny bieg.

Aby łatwiej manewrować maszyną, Volto 700 i 800 są seryjnie, a VOLTO 900 opcjonalnie wyposażone w podnoszenie na nawrotach. Opcjonalne jest także koło kopiujące poprawiające dopasowanie maszyny do podłoża a także mechaniczny lub hydrauliczny fartuch do przetrząsania na krawędziach pola.

×