Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Doroczne spotkanie

Autor:

Dodano:

Lipcowe spotkania plantatorów ziemniaka, naukowców i firm oferujących środki do jego produkcji w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym SGG W w Żelaznej to już tradycja.

Był to już XI Dzień Ziemniaka w Żelaznej. Organizatorami są niezmiennie od lat firma Syngenta oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Nowością tegorocznej edycji imprezy było wprowadzenie do początkowej części spotkania wielotematycznego panelu dyskusyjnego. Rozmawiano na temat przyszłości branży ziemniaczanej w naszym kraju, zmian dla producentów po wprowadzeniu integrowanej ochrony, korzyści wynikających z posiłkowania się systemami wspierania podejmowania decyzji w ochronie ziemniaka, aspektami techniki ochrony i wymaganiami współczesnego przemysłu.

W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele nauki: prof. Józefa Kapsa - IHAR - Bonin, dr Wojciech Nowacki - IHAR - Jadwisin, prof. Ryszard Hołownicki - Instytut Ogrodnictwa, Jan Marczakiewicz - Rolniczy Zakład Doświadczalny SGGW - Chylice oraz praktycy.

W części polowej licznie uczestniczące w imprezie firmy hodowlane demonstrowały swoje odmiany ziemniaków, natomiast firma Syngenta programy ochrony przed chorobami grzybowymi.

×