Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowy poziom ergonomii w ładowaczach MX

Autor:

Dodano:

Francuski producent ładowaczy czołowych wprowadza sporo zmian do oferty ładowaczy z poziomowaniem mechanicznym i hydraulicznym.

Zmiany dotyczą m.in. ładowaczy serii U300 (ładowacze z poziomowaniem mechanicznym). W serii Utility zmiana została dokonana w miejscu wspornika odpowiedzialnego za poziomowanie ładowacza, który „oplata" ramiona ładowacza dzięki czemu poprawiła się widoczność z kabiny ciągnika, oraz estetyka.

Wraz z nowymi modelami U300, MX w swej popularnej na rynku polskim serii Utility wprowadza kolejne innowacje. Dla łatwiejszego odczepiania ładowacze wyposażane będą w dźwignie odryglowującą przeniesioną na przednią część ramy z dala od tłumika i kierunkowskazów.

Nowa seria to również innowacje w ramce osprzętu. Konstrukcja automatycznego ryglowania przyspiesza podpinanie osprzętu, a dzięki przesunięciu dźwigni odryglowującej w lewą stronę proces odpinania narzędzi roboczych staje się bardziej komfortowy.

Zastosowaniu w serii U300 ergonomicznych joysticków nowej generacji ma sprawić że praca ładowaczem stanie się jeszcze mniej męcząca.

Ładowacze z poziomowaniem hydraulicznym T400 zmienią się w kilku aspektach. Oprócz wprowadzenia zmian takich jak w serii Utility, tj.: nowej ramki osprzętu, dźwigni odryglowującej przeniesionej do przodu oraz nowej generacji joysticka, producent wprowadził również takie nowości jak: stopy parkingowe zintegrowane z ładowaczem oraz MACH system, który wyposażony w płaskie szybkozłącza hydrauliczne tzw. „nie kapki" uniemożliwia jakiekolwiek wycieki olej podczas podpinania lub odpinania ładowacza.

Nowości zostaną zaprezentowane podczas targów Agro Show na stoisku firmy Gregoire-Besson.

×