Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

ARR: Elewarr ma jeszcze 400 tys. t wolnej powierzchni magazynowej

Autor:

Dodano:

Elewarr jest podmiotem wiarygodnym, gwarantującym bezpieczne przechowanie zbóż i rzepaku z zapewnieniem utrzymania właściwych parametrów jakościowych – podała w komunikacie Agencja Rynku Rolnego, do której należy spółka.

- W ramach stabilizowania sytuacji na rynku zbóż i rzepaku spółka, podobnie jak w latach poprzednich, świadczy także usługi składowania. Oferta przeznaczona jest dla wszystkich rolników i grup producenckich (minimalna ilość przyjmowania do składowania wynosi jedynie 10 t). Spółka przyjmuje do przechowywania rzepak i zboża na warunkach uzgodnionych w każdym z magazynów do czasu podjęcia decyzji przez składającego o sprzedaży lub odebraniu towaru - podaje Agencja.


Z ich danych wynika, że przyjmowanie zbóż i rzepaku od rolników, producentów zbóż oraz innych podmiotów w celu ich usługowego przechowywania jest realizowane na bieżąco we wszystkich obiektach magazynowych.

- Elewarr dysponuje jeszcze ok. 400 tys. t wolnej powierzchni magazynowej spełniającej najwyższe standardy umożliwiające bezpieczne przechowywanie. Do 8 sierpnia przyjęto do przechowywania 66 508 t zbóż i rzepaku na zlecenie rolników i innych podmiotów oraz skupiono 56 232 t zbóż i rzepaku - podaje ARR.

×