Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kandydat PiS do Senatu proponuje konkurentowi debatę z rolnikami

Autor:

Dodano:

Zdzisław Pupa, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w wyborach uzupełniających na Podkarpaciu, zaprosił kandydata PO-PSL Mariusza Kawę na spotkanie z rolnikami. Ten ostatni powiedział, że decyzję w tej sprawie podejmie dzisiaj.

Spotkanie z rolnikami zaplanowano w sobotę w Strzyżowie. - Mam nadzieję, że przedstawiciel koalicji PO-PSL nie zlekceważy zaproszenia i przyjmie debatę ze mną i rolnikami o istotnych problemach środowiska wiejskiego. Będziemy mogli porozmawiać o tym, czy na wsi jest tak dobrze, jak mówi minister Kalemba, czy też sytuacja jest zupełnie inna - powiedział Pupa na konferencji prasowej w Rzeszowie.

Dodał, że "spotkanie nie jest zamknięte". - Nie boimy się spotkań otwartych, gdzie może przyjść każdy i wymienić swoje poglądy i uwagi - zaznaczył kandydat PiS.

Jego zdaniem "rząd zapomniał o małych miastach, miasteczkach, wioskach", a problemem "jest program rozwoju Polski". - Rząd PO-PSL przyjął tzw. lokomotywy rozwoju, które promują tylko kilka dużych miast, a reszta ma podążać za nimi. W efekcie małe miasta i wsie, a takie dominują w okręgu wyborczym, mają problemy z rolnictwem, subwencjonowaniem oświaty, opieką zdrowotną, przemysłem i bezrobociem - zauważył Pupa.

Kawa powiedział, że decyzję, czy weźmie udział w spotkaniu, podejmie we wtorek. - Najbardziej interesowałaby mnie jednak dyskusja jeden na jeden, bo taka debata jest merytoryczna - podkreślił.

Podczas konferencji prasowej kandydat PiS poinformował też o udziale posłów i senatorów tej partii w jego kampanii wyborczej. Parlamentarzyści PiS od soboty będą się spotykać z wyborcami w okręgu nr 55 do Senatu. W sobotę odbędzie się również wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS na Podkarpaciu.

Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty, któremu wcześniej prokuratura postawiła siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych.

Głosowanie odbędzie się 8 września.

×