Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Caryx Cup Kołobrzeg 2013

Autor:

Dodano:

11 września na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka odbędzie się turniej Caryx Cup Kołobrzeg 2013 organizowany przez firmę BASF oraz Fundację All Sports Promotion.

Turniej skierowany jest do drużyn z małych miejscowości zrzeszonych w Koszalińskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej.

Celem turnieju jest propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia w duchu zasady fair play oraz aktywizacja społeczności lokalnych. Piłka nożna to najpopluarniejsza dyscyplina w naszym kraju. Wspólnie z naszym partnerem - firmą BASF pragniemy poprzez rywalizację na murawie promować aktywność fizyczną wśród społeczności z małych miast i wsi - wyjaśnia Łukasz Bednarek, prezes Fundacji All Sports Promotion, która odpowiada za przygotowanie turnieju.

W zawodach udział weźmie 6 drużyn, które rozegrają po pięć spotkań w formule „każdy z każdym". Mecze trwać będą 2 x 15 minut. Po rozegraniu wszystkich meczów o zwycięstwie decydować będzie liczba zgromadzonych punktów, a w przypadku równej liczby oczek kilku zespołów, bezpośrednia rywalizacja. Jest o co walczyć, ponieważ organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców bardzo atrakcyjne nagrody. Do wygrania będą m.in. sprzęt i stroje sportowe oraz komplety piłek.

Drużyny, które wezmą udział w zawodach, wytypowane zostaną przez Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

- Dla każdego z uczestników turnieju sam fakt rozgrywania meczów na nowoczesnym stadionie w Kołobrzegu będzie czymś wyjątkowym - twierdzi Łukasz Bednarek, organizator wydarzenia. Impreza by się nie odbyła, gdyby nie jej pomysłodawca i główny sponsor - firma BASF, która jest światowym liderem w produkcji środków ochrony roślin. Skąd pomysł, aby całe wydarzenie nosiło nazwę Caryx Cup?

Nic nie kojarzy się z energią i wolą walki tak jak sport. Dlatego hasło przewodnie turnieju, a zarazem hasło produktu Caryx to „Energia przetrwania, wzrostu, plonowania"- mówi Magdalena Pietrzak - Product Manager w dziale Crop Protection BASF.

- Caryx to innowacyjny produkt firmy BASF przeznaczony do ochrony rzepaku przed chorobami grzybowymi Turniej organizujemy po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że impreza ta na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń sportowych w regionie.

Turniej rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 16:00.

Obok zmagań sportowych planowane są także występy artystyczne i wiele innych atrakcji.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

Obejrzyj relację z turnieju: TUTAJ.

×