Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Claas Rollant 340 teraz z systemem cięcia

Autor:

Dodano:

Claas wprowadza do pras rolujących Rollant 340 rotor tnący co znacząco zwiększy uniwersalność ich zastosowania. Jednocześnie maszyny będą ciągle tańsze od modelu Rollant 350, w którym był on stosowany.

Do tej pory popularne, niewielkie stałokomorowe prasy Rollant 340 nie miały możliwości wyposażenia w system cięcia. Teraz będą one mogły być wyposażone w ten sam układ rozdrabniania co Rollant 350.

- Prasa Roto Cut 340 jest ekonomiczną wersją prasy Roto Cut 350 - będzie tańsza od niej o około 7-8 tys. zł. Podobieństw jest bardzo dużo. W odróżnieniu do wyższego modelu nie ma w niej tylko systemu MCS, czyli układu trzech walców dla lepszego zagęszczania balotu - mówi Sławomir Lewczy z Claas Polska.

Rollant 340 pracuje z podbieraczem o szerokości roboczej 2,1 m i tworzy baloty o wymiarach 1.25 x 1.20 m owijane siatką lub sznurkiem. W wariancie Roto Cut, prasa Rollant 340 stanie się bardziej wszechstronna.

Układ cięcia Roto Cut pracuje z liczbą ponad 7000 cięć na minutę. Cztery rzędy zębów rotora wciągają paszę środkiem i podają równomiernie przez 14 noży rozstawionych co 70 mm. Dobrze pocięta masa pozwala na płynne napełnianie komory prasowania i większe zagęszczenie balotów.

Każdy z 14 noży jest oddzielnie zabezpieczony sprężyną napinającą. W przypadku zapchania gardzieli, zator można usunąć dzięki hydraulicznemu układowi rewersu rotora, który uruchamia się z kabiny ciągnika.

×