Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

To były rekordowe lata

Autor:

Dodano:

- Rok 2013 jest dla nas rokiem rekordowym w handlu maszynami, choć tak naprawdę rekordowych jest ostatnich kilka lat. Bieżący rok zamkniemy z obrotami w wysokości około 250 mln euro - mówi Cornelia Horsch.

Jednocześnie przedstawicielka niemieckiej firmy mówi, że widać pogarszającą się sytuację w rolnictwie i plany sprzedażowe na następny rok są redukowane.

- Co będzie w 2014 r? Sytuacja w rolnictwie jest trudniejsza i widać mniejszą chęć do zakupów maszyn przez rolników. Dlatego na kolejny rok zaniżyliśmy szacunki co do produkcji i sprzedaży. Myślę jednak, że na tle ostatnich szczególnie dobrych lat, będzie to rok po prostu normalny - dodaje.

Polska jest na trzecim miejscu pod względem sprzedaży niemieckich maszyn. Największym odbiorcą są Niemcy (33 proc.) potem Francja (19 proc.).Kolejnymi po naszym kraju są Rosja (8 proc.) i Ukraina(6 proc.).

Wśród handlowych „hitów" w ostatnim roku znalazły się przede wszystkim siewniki Focus, później kultywatory i brony talerzowe Joker. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się opryskiwacze, dlatego planowana jest rozbudowa ich dystrybucji.

×