Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

New Holland T6 z przekładnią AutoCommand

Autor:

Dodano:

Ciągniki T6 są teraz dostępne z przekładnią bezstopniową AutoCommand. Pierwsze maszyny z tej serii można było zobaczyć podczas targów Agro Show.

Seria ciągników T6 marki New Holland została poszerzona o trzy nowe modele Auto Command, wyposażone w bezstopniową przekładnię. Są to modele T6.140, T6.150 i T6.160, które dzięki systemowi zarządzania mocą silnika EPM osiągają moc do 163 KM (model T6.160) i maksymalny moment obrotowy rzędu 676 Nm.

- Gama T6 Auto Command szybko stanie się domyślnym wyborem profesjonalnych rolników i usługodawców - powiedział Luca Mainardi dyrektor ds. zarządzania produktami odpowiedzialny za ciągniki. - Duża moc WOM czyni tę gamę idealnym rozwiązaniem w przypadku upraw specjalistycznych, plonów rzędowych i warzyw, a niewielki stopień ubijania gleby idealnie sprawdza się w przypadku oprysków. Płynne przyspieszanie i zwalnianie ułatwiają szybki transport, a wisienką na torcie jest wiodąca w branży technologia SCR ECOBlue.

Przekładnia napędowa Auto Command zwiększa możliwość wyboru rolników w segmencie T6, uzupełniając opcje przekładni typu semi-powershift Electro Command przekładni mechanicznej Dual Command.

- Trendy w konstrukcjach maszyn pokazują, że przekładnie bezstopniowe są pożądane także w maszynach mniejszych mocy. W porównaniu do przekąłdni mechanicznych zwiększają one możliwości efektywnego wykorzystania ciągników i zapewniają wysoki komfort - powiedział podczas Agro Show Łukasz Chęciński z New Holland Polska.

W T6 zastosowano identyczną logikę sterowania skrzynią jak w ciągnikach T7. Operatorzy mogą precyzyjnie regulować prędkość w skokach rzędu 0,01 km/h przy minimalnej prędkości roboczej wynoszącej zaledwie 20 m/h przy znamionowej prędkości obrotowej silnika, co idealnie sprawdza się w przypadku zastosowań specjalistycznych. Maksymalna prędkość to aż 50 km/h. Wraz z nową przekłądnią w ciągnikach pojawił się wielokrotnie nagradzany podłokietnik SideWinder II.

×