Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Najwięcej przyczep w sierpniu sprzedał Pronar

Autor:

Dodano:

Pronar może mieć największe powody do zadowolenia znajdując się na topie sprzedaży nowych przyczep, choć także i tę firmę dotknęły spadki.

Spadek sprzedaży przyczep dotyczy wszystkich liczących się producentów. Na szczycie listy z największą liczbą zarejestrowanych nowych przyczep w sierpniu znajduje się Pronar (178 sztuk). Względem tego samego miesiąca z ubiegłego roku jest to zaledwie o 12 sztuk mniej - informuje Martin & Jacom, agencja monitorująca rynek rolniczy.

Kolejną marką jest Metaltech, który miał na swoim koncie 59 nowych przyczep, przy czym jest to o 29 sztuk mniej niż przed rokiem. Pierwszą trójkę zamykał Metal-Fach, o dwie rejestracje mniej od poprzednika (57 szt.), co daje rezultat o 88 sztuk gorszy niż w sierpniu 2012 roku. Jedynym zielonym punktem w pierwszej dziesiątce okazała się marka Umega, która odnotowała sprzedaż 9 przyczep - tyle samo ile przed rokiem i o pięć więcej niż w lipcu.

W sierpniu najwięcej przyczep sprzedało się w woj. mazowieckim - 77 rejestracji (43 sztuki mniej niż rok temu). Na kolejnej pozycji listy najliczniej kupujących zapisali się mieszkańcy województwa wielkopolskie z 53 rejestracjami nowych przyczep (26 mniej niż przed rokiem). Za nimi zaś, z różnicą 15 rejestracji, wpisali się rolnicy z województwa podlaskiego (spadek o 27 sztuk względem 2012 roku).

 

×