Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Traktorzyści i kombajniści najpierw nauczą się przed komputerem

Autor:

Dodano:

Żeby wykorzystać potencjał maszyn i obniżyć koszty produkcji, Claas stworzył komputerowy symulator do nauki ich obsługi. Zanim rolnicy wyjadą w pole, najpierw nauczą się „maszyny” przed komputerem. Wszystko po to, żeby m.in. optymalnie wykorzystać inteligentne technologie.

Maszyny wykorzystywane w rolnictwie są coraz doskonalsze, a ich obsługa wymaga wiedzy. Dlatego Class stworzył komputerowy symulator, który zostanie nagrodzony złotym medalem targów techniki rolniczej Agritechnica. Targi odbędą się w dniach 12 - 16 listopada br. w Hanowerze.

Technologia komputerowa daje ogromne możliwości. Pozwala nauczyć operatorów maszyn na reagowanie na zmieniające się warunki pracy w polu. Kontrola pracy oraz wielu czujników traktorów i kombajnów musi odbywać się sprawnie, a operatorzy muszą szybko podejmować decyzje.

Symulator Claas w pełni oddaje warunki panujące na polu podczas pracy kombajnu oraz podczas prowadzenia ciągników. Zwraca uwagę na priorytetowe rozwiązania techniczne. Błędy popełniane przed komputerem nie zdarzą się w rzeczywistej ciężkiej pracy.

Nagrodzony medalem system symulacji prowadzi do pożądanego przez wszystkich producentów obniżenia kosztów produkcji.

×