Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wiceprezes BGŻ: Wystawiliśmy 28 tys. polis dla gospodarstw rolnych

Autor:

Dodano:

- Od początku współpracy z Concordią wystawiliśmy ponad 28 tys. polis ubezpieczeniowych w rolnictwie - powiedziała Monika Nachyła, wiceprezes Banku Gospodarki Żywnościowej.

BGŻ i Concordia współpracują od 2010 roku. Rozpoczynają kolejną kampanię informacyjną o tym, że warto ubezpieczać gospodarstwa rolne, uprawy i zwierzęta pod hasłem "Polski rolnik mądry przed i po szkodzie".

- Na koniec czerwca br. wartość wystawionych polis wyniosła ponad 46 mln zł, z których zostało wypłacone 39 mln zł odszkodowań.

Nachyła podkreśla, że BGŻ nie tylko dostarcza produktów bankowych, ale także chroni swoich klientów. Odnosząc się do współpracy z Concordią ocenia ją jako bardzo dobrą, nie tylko ze względu na jej charakter biznesowy, ale przede wszystkim ze względu na podejście do klientów.

- BGŻ jest liderem w sektorze agro, a rolnicy są traktowani jak klienci instytucjonalni, gdyż prowadzą przedsiębiorstwa rolne, muszą mieć rozległą wiedzę - powiedziała Monika Nachyła.

Wolumeny kredytów klientów agro stanowią 68 proc. wolumenu kredytów instytucjonalnych w Banku Gospodarki Żywnościowej. Ilość udzielonych kredytów w tym sektorze rośnie z roku na rok. W 2012 roku wyniósł blisko 12 mld złotych.

- BGŻ ma 27 procentowy udział w rynku finansowania rolnictwa - mówiła Nachyła.

Bank oferuje obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenia dla rolników.

- Nasza oferta jest wyjątkowa, a przyrównał bym ją do sprzedaży chleba bez polepszaczy - zauważył Bartosz Urbaniak, szef działu agro w BGŻ.

BGŻ jest największym agentem Concordii. Do realizacji celów ubezpieczeniowych musiał przeszkolić 800 pracowników, które otrzymały certyfikaty nadzoru bankowego. W minionym roku BGŻ wystawił 14,2 tys. polis ubezpieczeniowych, do czerwca tego roku już ponad 8,5 tys.

Liczba zawartych umów ubezpieczenia upraw rolnych w całej Polsce w 2012 r. wyniosła ponad 135 tys. - podaje Europejski Fundusz Rozwju Wsi Polskiej w raporcie "Modyfikacja systemu ubezpieczeń upraw w Polsce". Od momentu wprowadzenia dotowanych ubezpieczeń upraw, ilość zawieranych umów zwiększyła się z niecałych 50 tys. do blisko 140 tys. Ubezpieczane są uprawy na powierzchni 2,75 mln ha. EFRWP podaje, że potencjał ubezpieczeniowy to niemal cała powierzchnia uprawna w Polsce, która wynosi ok. 14 mln ha.

×