Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Landini: Strategia firmy jest jasna

Autor:

Dodano:

Skupienie produkcji na ciągnikach, wyłącznie komponenty własnej produkcji lub krajów europejskich oraz rozwój sieci dealersko-serwisowej. To najważniejsze punkty strategii Grupy ARGO, produkującej m.in. ciągniki Landini.

- Z roku na rok zwiększamy nakłady inwestycyjne na badania i rozwój produktów. Chcemy się skupić przede wszystkim na ciągnikach, wdrażamy nowe modele w wyższych zakresach mocy. To co warto pokreślić, co jest dla nas charakterystyczne, to przede wszystkim fakt, że nasze maszyny są niemal w 100 proc. produkcji włoskiej, nie sięgamy po komponenty poza Europę - powiedział Valerio Morra, szef Grupy ARGO podczas spotkania prasowego w Parmie.

Strategia firmy jest jasno określona: skupienie się przede wszystkim na rozwoju konstrukcji i jakości ciągników. W tym celu z roku na rok grupa zwiększa nakłady na badania i rozwój. W latach 2009-2011 firma zainwestowała w nie 3,6 proc. przychodów. W bieżącym roku to już 5,7 proc. i planowane jest dalsze rozszerzanie skali inwestycji.

W trzech zakładach produkcyjnych Grupy ARGO produkuje się łącznie około 25 tys. ciągników rocznie. Maszyny przeznaczone stricte do produkcji rolnej oferowane są pod markami Landini i McCormick. Bliźniacze ciągniki są oferowane na różnych rynkach, m.in. według zależności historycznych. Landni -pierwotna marka z wieloletnią tradycją jest dla wielu Włochów synonimem ciągnika. Dla tego jest ona kierowana przede wszystkim na rynek Włoch i krajów ościennych. McCormick - to przede wszystkim kraje anglojęzyczne oraz Stany Zjednoczone.

Ważną grupą są ciągniki Valpadana. Ta grupa skupia maszyny specjalistyczne do upraw sadowniczych, warzywniczych i tunelowych.

Roberto Bortolazzi, dyrektor regionalny sprzedaży ciągników, odpowiedzialny m.in. za rynek Polski, podkreśla, że mocno inwestuje w produkt i rozwój sieci sprzedaży i serwis. - Oferujemy w tej chwili ciągniki o mocach od 30 do 212 KM. Mocno inwestujemy w produkty które posiadamy, wdrażamy nowe modele, takie jak seria 6 i 7 ciągników Landini. Chcemy być rozpoznawalni jako marka solidna, najwyższej jakości. Dlatego też nasze ciągniki są produkowane wyłącznie we Włoszech, bez komponentów spoza Europy.

Nowościa w ofercie Landini jest seria 6 ciągników 4-cylindrowych o mocach maksymalnych od 143 do 175 KM oraz seria7 ciągników 6-cylindrowych o mocach od 175 do 212 KM. Maszyny wyposażono w nowe przekładnie napędowe ZF 24/24 6-zakresowe z 4-stopniowym powershiftem.

Prowadzone są prace nad zastosowaniem w wyżej wymienionych nowych seriach ciągników przekładni bezstopniowych. Wkrótce należy spodziewać się także kolejnej nowości - serii 8, która zwiększy zakres oferowanej mocy ciągników do 300 KM (dwa modele: 230 i 300 KM).

×