Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

John Deere: Medalowy system racjonalnego nawadniania

Autor:

Dodano:

Malejący zasób wody użytkowej staje się globalnym problemem. Dlatego potrzebne są wydajne i „inteligentne” systemy nawadniania, takie jak Smart Irrigation System firmy John Deere.

System nawadniania John Deere Smart Irrigation System umożliwia automatyczne i „inteligentne" nawadnianie upraw rzędowych na przykład kukurydzy. Innowacyjna koncepcja umożliwia rolnikowi z wykorzystaniem komputerowego systemu ekspertowego odpowiednie dla danego regionu i dla konkretnej uprawy planowanie i sterowanie irygacją. Jest to możliwe dzięki bazie przeprowadzanych w czasie rzeczywistym pomiarów zawartości wody w glebie i bezprzewodowego przekazywania wyników do biurowego komputera.

Kompleksowe rozwiązanie składa się z przewodów do nawadniania kropelkowego i ich dokładnego ułożenia przy pomocy systemu RTK. Kolejne elementy to specjalny czujnik wilgotności ziemi dokonującego pomiaru zawartości wody w kilku warstwach gleby, układ bezprzewodowego przekazu danych (obok zawartości wody oraz temperatury i wilgotności powietrza, również i ilość opadów, nasłonecznienie itd.), różne rodzaje przewodów (opcjonalnie) do precyzyjnego nawadniania kropelkowego oraz stacja czołowa z dopasowanymi do siebie komponentami (pompy, filtry, wentyle, doprowadzenie nawozu itd.).

Smart Irrigation System umożliwia wydajne wykorzystanie wody, składników odżywczych oraz energii i nakładu pracy przy nawadnianiu pola z jednoczesnym nawożeniem. Ułożenie przy pomocy systemu RTK i odpowiednie udokumentowanie położenia przewodów umożliwia ponadto bezproblemowe stosowanie sprzętu do orki i zasiewu pomiędzy umiejscowionymi w glebie przewodami, bez ryzyka ich uszkodzenia.

×