Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Na podium bez zmian: John Deere, New Holland i Zetor

Autor:

Dodano:

Od trzech miesięcy na szczycie sprzedażowej piramidy nowych ciągników jest John Deere. Tuż za nim jest New Holland, dalej Zetor.

Dwóch czołowych producentów ostatnich miesięcy: John Deere i New Holland, we wrześniu odnotowało niemal taką samą ilość rejestracji. Amerykański producent wyprzedził tym razem New Holland zaledwie o jedną sztukę, rejestrując 182 maszyny.

Firmy toczą ze sobą bój od kilku miesięcy, ale nadal liderem rynku po dziewięciu miesiącach jest New Holland ze sprzedażą na poziomie 2148 sztuk (John Deere - 1944 szt.).Tradycyjnie na trzecim miejscu uplasowała się firma Zetor ze sprzedażą na poziomie 134 szt.

Niemal wszystkie marki ciągników odnotowują w tym roku spadki. Ale są wyjątki. Nadzwyczaj dobrze radzi sobie Kubota, która we wrześniu była piątą najpopularniejszą marką na rynku, wyprzedzając m.in. dołującego Deutz-Fahra.

Cały czas na plusie w stosunku do ubiegłego roku jest również Ursus (+28 proc.), McCormick (+58 proc.) oraz Landini (+9 proc.).

W zestawieniu najpopularniejszych modeli wśród ciągników nowych, nie ma zmian na pierwszej pozycji. Prym stale wiedzie Major 80 marki Zetor, który z ilością 47 rejestracji zdaje się być w obecnej chwili niezagrożony.

21 sztuk mnie miała Kubota M7040. Pierwszą trójkę zamyka również ciągnik, tego samego producenta, L5040 dedykowany do sadownictwa (18 rejestracji).

 

×