Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ziołowa Dolina zaprasza

Autor:

Dodano:

Gospodarstwo agroturystyczne „Ziołowa Dolina” w Wilimowie koło Olsztyna to wyjątkowe miejsce. Kusi gości nie tylko typowymi dla wsi atrakcjami, ale ma też ofertę szczególną.

Zostało wybudowane z własnych środków i rozbudowane częściowo ze środków unijnych. Jest bazą niezbędną do prowadzenia agroturystyki i ekologicznego gospodarstwa rolnego. Gospodarstwo jest członkiem „Ogólnopolskiej sieci zagród edukacyjnych”.

Piękna przyroda, cisza i spokój, czyste jeziora, piękne stare lasy, miła atmosfera, wygodne mieszkanie, dobre domowe jedzenie – to atrakcje typowe dla gospodarstw agroturystycznych. Żeby się wśród nich wyróżnić, trzeba dziś zaoferować jeszcze coś szczególnego. W przygotowaniu takiej oferty Krystynie i Bogdanowi Kozłowskim pomogli przodkowie, a dokładniej ojciec pana Bogdana, Eligiusz. To jego herbatki z ziół ściągały tu od lat liczne rzesze osób chorych, którym pomagały w leczeniu.

- Surowce zielarskie pozyskujemy częściowo ze swojej ziemi, a także ze zbiorów leśnych i gospodarstw specjalizujących się w uprawie ziół – mówi Krystyna Kozłowska. – Na miejscu mieszamy w odpowiednich, ustalonych jeszcze przez teścia, proporcjach.

Herbatki trafiają do własnych punktów sprzedaży w całym kraju.

W gospodarstwie jest obecnie możliwość przenocowania nawet kilkudziesięciu osób w pokojach 2-3-4-osobowych.  Gospodarstwo zaprasza na wczasy, weekendy, ale też na krótsze pobyty: wesela czy zielone szkoły. W położonej nad rzeką, otoczonej lasem „Ziołowej Dolinie” dzieci mogą poznać zwierzęta – domowe i egzotyczne.  Zobaczą też, jak wyglądają maszyny rolnicze i jak pracują. Chłopców może szczególnie zainteresować kolekcja wojskowych pojazdów, zebrana przez pana Bogdana.

- „SKOT”, „BTR”, „UAZ”, „GAZ 69”, "ZIŁ 157” to dziś ciekawostki nie wszędzie dostępne – mówi Bogdan Kozłowski. -  Organizujemy przejażdżki tymi pojazdami oraz rejs wojskowym pontonem po starorzeczu Łyny.

Te atrakcje turystyczne to również urozmaicenie w pracy rolniczej: gospodarze uprawiają obecnie pszenżyto, owies, pszenicę, ziemniaki. Wszystkie uprawy mają certyfikat ekologiczny.

Uprawa pozwala hodować trzodę chlewną. Wszystko trafia do kuchni.

- Jestem z mężem zadowolona z tego gospodarstwa – mówi Krystyna Kozłowska. - Już planujemy przygotowanie zimowej oferty. Na „Wczasy u zielarza” zaprosimy osoby chcące podreperować kondycję i skorzystać z kilkunastodniowych pobytów oczyszczających i wzmacniających organizm ziołami i zdrową żywnością.

×