Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Horsch uzupełnia ofertę opryskiwaczy zaczepianych

Autor:

Dodano:

Opryskiwacze Leeb 6 i 7 GS uzupełnią ofertę maszyn do ochrony roślin w ofercie firmy Horsch. Oficjalną prezentację nowych produktów przewidziano na listopadowe targi Agritechnica.

- Opryskiwacze Leeb 6 i 7 GS to owoc 6 lat doświadczeń jakie sukcesywnie przeprowadzaliśmy. Wyniki doświadczeń z opryskiwaczami 8 tys. litrów (8 GS) były dla nas motorem napędowym do skonstruowania nowych maszyn - powiedział Siegfried Horsch, specjalista ds. Opryskiwaczy podczas przedpremierowej prezentacji nowości produktowych Horsch.


Dzięki uzupełnieniu oferty opryskiwaczy Horsch, rolnik może wybierać między zbiornikiem o pojemności 6000, 7000 i 8000 litrów. Oprócz nowych pojemności zbiornika, maszyny charakteryzuje nowym poziom obsługi.

Jednoosiowy opryskiwacz jest zwarty, zwrotny i wyposażony w amortyzację pneumatyczną. Długość całkowita wynosi jedynie 8,3 m, wysokość 3,6 m, a szerokość 2,8 m. Opcjonalnie montowany system podążania śladami kół ciągnika zapewnia również precyzyjną jazdę śladem na terenach pagórkowatych oraz zwiększa stabilność prowadzenia maszyny i belki.

Wszystkie zbiorniki opryskiwaczy Horsch z rodziny GS zbudowane są ze stali szlachetnej dzięki czemu są łatwe w czyszczeniu i wolne od osadu. Charakterystyczny jest również sposób ich usadowienia na ramie. Umieszczono je w przedniej części, oś jezdna jest z tyłu. To pozwoliło na obniżenie położenia zbiornika i zarazem środka ciężkości, co wpływa na podniesienie stabilności maszyny.

Podwozie maszyny jest całkowicie osłonięte, dzięki czemu chroni rośliny przed uszkodzeniem. Nowość stanowi również hydrauliczna podpora, która została całkowicie zintegrowana w osłonie podwozia.

W układzie ssąco-tłoczącym pracuje pompa wirowa o maksymalnej wydajności 1000 l/min. Dzięki zastosowaniu 3-calowych złączy służących do napełniania, uzupełnienie zbiornika wodą trwa teraz znacznie krócej.

Ciśnienie oprysku sięga 8 barów. Pozwala to na wydajność oprysku rzędu 600 l/ha przy prędkości roboczej 12 km/godz. i 30-metrowej belce. Z opryskiwaczami oferowane są belki w szerokościach roboczych od 21 do 36 m.

Ciekawym rozwiązaniem jest system czyszczenia wnętrza zbiornika CCS (Continuous Cleaning System), w którym najpierw za opróżnienie przewodów z cieczy roboczej odpowiada sprężone powietrze, a następnie wtłaczana jest czysta woda. Zbiornik na wodę do płukania ma pojemność 530 litrów.

Kontrola pracy opryskiwacza jest dokonywana z kabiny operatora dzięki odpowiednio wyposażonym terminalom ISOBUS.

×