Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Grupa Azoty wmacnia obecność na rynkach Ameryki Południowej

Autor:

Dodano:

Spółki z Grupy kapitałowej Grupa Azoty zawarły umowy z firmą Nitron International Corporation z siedzibą w Stanach Zjednoczonych na sprzedaż nawozów na okres od dnia 1 stycznia 2014 roku do dnia 31 grudnia 2016 roku według ustalonych harmonogramów i warunków handlowych. Największą z umów na sprzedaż nawozów wieloskładnikowych zawarła spółka Grupa Azoty Zakłady Chemiczne a szacunkowa wartość kontraktu w okresie jego obowiązywania wynosi około 607,9 mln złotych netto.

Współpraca Grupy Azoty oraz firmy Nitron trwa już od dwóch lat a po podpisanej dziś umowie łączna wartość obrotów handlowych pomiędzy Grupą Kapitałową Grupa Azoty S.A. a Grupą Nitron w okresie ostatnich 12 miesięcy osiągnęła wartość 1,03 mld zł netto. Współpraca z firmą Nitron jest konsekwencją budowy stabilnej międzynarodowej współpracy handlowej Grupy Azoty opartej na długookresowych relacjach handlowych.

Zawarte umowy z firmą Nitron wzmocnią naszą obecność na rynkach Ameryki Południowej. Produkty takie jak Polifoska (nawóz wieloskładnikowy), RSM (roztwór saletrzano-mocznikowy) czy siarczan amonu pochodzić będą z trzech lokalizacji tj. Polic, Puław i Tarnowa. Grupa dzięki takiej pełniejszej ofercie zamierzamy korzystać z synergii logistycznej w zaopatrywaniu południowoamerykańskiego rynku¬ - podsumowuje znaczenie współpracy z firmą Nitro Hubert Kamola, Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Sprzedaży Nawozów.

Grupa Azoty we współpracy z firma Nitron intensyfikuje swoje działania na rynku nawozowym w Ameryce Południowej gdzie od lat z sukcesem sprzedaje siarczan amonu w dwóch gatunkach macro i standard (Tarnów oraz Puławy). W ostatnim czasie nawozy wieloskładnikowe z Polic swoją jakością zdobywają tamtejsze rynki. Również zauważyć można rosnącą popularność nawozów płynnych, których największym polskim producentem są Pulawy.

×