Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

New Holland: 12,5-metrowy heder z Płocka

Autor:

Dodano:

New Holland zaprezentował nowy, 12,5-metrowy heder do kombajnów zbożowych CR. Urządzenie jest produkowane w fabryce New Holland w Płocku

Trwające targi Agritechnica 2013 są miejscem premiery nowego hedera do zbioru zbóż New Holland, o szerokości 12,5 m. Jest to zmodyfikikowana wersja dostępnego dotychczas hedera o szerokości 10,7 m.

Heder jest przystosowany do współpracy z kombajnami New Holland CR, w którym wykorzystano technologię podwójnych rotorów Twin Rotor. Zaoferowanie szerszego hedera nie jest przypadkiem, ponieważ jak twierdzą przedstawiciele firmy, wiele dużych gospodarstw rolnych stosuje na polach 36-metrowe ścieżki przejazdu maszyn.

Takie rozwiązanie ma sens, ponieważ coraz większa liczba gospodarstw wprowadza do użytku systemy automatycznego prowadzenia maszyn, które pozwalają na precyzyjne prowadzenie maszyny wykorzystaując w pełni szerokość roboczą.


Heder został oparty na solidnej, spawanej ramie. Zakres regulacji kosy w położeniu wzdłużnym wynosi 575 mm, a regulacja ta odbywa się elektrohydraulicznie z kabiny. Oznacza to, że heder można z powodzeniem dostosować do wszystkich możliwych warunków pracy w czasie zbiorów oraz do użytku z kosami separującymi podczas cięcia rzepaku (opcjonalnie).

Heder jest wyposażony w pięć szerokich płóz pomiarowych systemu AutofloatTM, które umożliwiają automatyczną regulację wysokości i nachylenia hedera.

Przystawkę zasilają dwa wały napędowe. Przekładnia napędu kosy jest umieszczona z dwóch stron zespołu żniwnego. Dwuczęściowy ślimak opiera się w części centralnej na łożysku. Nagarniacze jest jednoczęściowy, napędzany hydraulicznie, a jego prędkość jest sterowana automatycznie.

Jeden z najwiekszych na świecie, 12,5-metrowy heder zbożowy będzie dostępny począwszy od targów Agritechnica 2013, jako osprzęt do kombajnów CR9090 z dynamiczną rolką podającą Dynamic Feed Roll.

Potężny heder Varifeed jest produkowany w fabryce New Holland w Płocku.

×