Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kuhn Planter - duży siewnik, małe wymagania

Autor:

Dodano:

Nowy siewnik punktowy Planter 3 TRS umożliwia w ciągu dnia wysiew nasion nawet na 100 ha pola. Konstrukcja maszyny jest niezwykle niewymagająca pod względem współpracującego ciągnika.

Do oferty firmy Kuhn wchodzi precyzyjny siewnik zaczepiany Planter 3 TRS. Maszyna jest skierowana przede wszystkim na rynki wschodniej Europy i duże powierzchnie upraw. Służy do wysiewu nasion roślin takich jak: słonecznik, buraki cukrowe czy kukurydza.

Siewnik o szerokości roboczej 12 m może przy rozstawie rzędów 45-50 cm wysiewać nawet w 24 rzędach. Przy odstępach 70-75 cm, szerokość robocza obejmie 16 rzędów.

- Siewnik może pracować w różnych warunkach - zawieszenie jest skonstruowane w ten sposób, że nie tylko sekcje robocze pracują kopiując teren, ale też element ramy - jest to konieczne przy tak dużej szerokości roboczej. Wachania mogą być w zakresie 40 cm. Do transport rama jest oczywiście blokowana - powiedział Artur Szymczak, szef firmy Kuhn Maszyny rolnicze podczas prezentacji maszyny na targach Agritechnica 2013.

Jednym z naważniejszych celów wprowadzenia nowego Plantera jest możliwość wykorzystania jak najmniejszego ciągnika z najbardziej podstawowym wyposażeniem. Dlatego do siewnika wystarczy ciągnik mocy 120 KM typu MTZ. Jest to ukłon właśnie stronę rynków wschdodnich, gdzie wiele takich ciągników pracuje i można je wykorzystać - nie mam potrzeby inwestowania w nowoczesny ciągnik z wysoką wydajnością podzespołów.

Hydraulika ciągnika wykorzystywana jest podczas pracy jedynie do napędu wentylatora. Do uciągu duża moc nie jest wymagana. W przeciwieństwie do innych siewników składanych, napęd sekcji wysiewających pochodzi z centralnych kół jezdnych. Do transportu siewnik składa się do 3,5 m.

×