Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rosyjski Acron ma 1,4 mld ton zapasów soli potasowej na południu Kanady

Autor:

Dodano:

Zapasy soli potasowej kanadyjskiego złoża, które zagospodarowuje rosyjski producent nawozów mineralnych Acron i koncern Rio Tinto wynoszą 1,4 mld ton - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Rosyjski gigant chemiczny Acron poinformował, że zapasy soli potasowej złoża położonego na południu prowincji Saskatchewan w Kanadzie wynoszą 1,4 mld ton. Złoże zagospodarowuje spółka córka Acron - North Atlantic Potash Inc. (NAP) wspólnie z brytyjsko-australijskim Rio Tinto plc.

Jak powiedział wiceprezes Acron ds. projektów specjalnych Arie Zuckerman, celem spółki jest rozwój produkcji potasowej w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan. - Poszukiwania geologiczne pokazały, że surowców zalegających złoże wystarczy, aby zapewnić pracę huty w perspektywie długoterminowej - powiedział Zuckerman.

Grupa Acron jest jednym z wiodących światowych producentów nawozów mineralnych. Dwa z głównych przedsiębiorstw grupy znajdują się w Rosji (jest to spółka Acron i Dorogobuż) i jedno w Chinach (Hongri Acron).

×