Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Chcą bezpieczeństwa, kupią ogrodzenie dla zwierząt

Autor:

Dodano:

W przypadku wypadku drogowego, czy też awarii samochodu przewożącego zwierzęta powstaje potrzeba bardzo szybkiego rozładowania samochodu. Wówczas przydatne okazują się panele ogrodzeniowe.

Paweł Hadyński ze Stowarzyszenia Polskich Producentów Trzody Chlewnej podkreśla, że czasami zdarzają się takie sytuacje w pobliskich wsiach, gdy wypadkowi drogowemu ulega samochód przewożący świnie lub bydło. - W tym celu pomyśleliśmy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Ludomach powinna mieć odpowiedni sprzęt na swoim wyposażeniu. To usprawni ich pracę, a nam i naszym zwierzętom zapewni bezpieczeństwo.

Jest on niezbędny, aby w awaryjnej sytuacji zabezpieczyć zwierzęta, do czasu zadecydowania o ich dalszym transporcie, lub w przypadku ich urazu. Paweł Hadyński w rozmowie z farmer.pl zwraca uwagę, że na razie wystarczający byłby zakup paneli ogrodzeniowych, które pozwalałyby ogrodzić 100 m2.

- Na takiej powierzchni będziemy w stanie zabezpieczyć większą ilość zwierząt. Do tego powinno wystarczyć 44 m długości paneli. Koszt zakupu jest na poziomie około 4 tys. zł brutto. W tym celu prowadzimy zbiórkę pieniędzy ale szukamy też sponsora, który chciałby się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa w naszej okolicy i usprawnić pracę OSP.

Przenośne ogrodzenie dla zwierząt będzie potrzebne do akcji, w której poszkodowane są zwierzęta np. wypadek samochodu z żywcem. Pożar i zadymienie budynków inwentarskich i inne zagrożenia, w którym uczestniczą zwierzęta.

×