Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prezydent w Węgrowie: środki z UE rozwiązują wiele problemów Polski lokalnej

Autor: PAP

Dodano: 30-04-2014 13:41

Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał w środę w Węgrowie (Mazowieckie), że mądrze wykorzystane środki unijne rozwiązują wiele problemów Polski lokalnej. Prezydent wziął udział w debacie pt. "10 lat polskich samorządów w Unii Europejskiej".

Komorowski zaznaczył, że na członkostwie w Unii Europejskiej skorzystała cała Polska. Jak mówił, legendą jest to, że "korzyści z tytułu członkostwa dziś przynależą do większych lub wielkich aglomeracji miejskich".

- Chciałem dzisiaj właśnie pokazać tutaj w Węgrowie, ogromną zdolność do mądrego wykorzystywania środków, które rozwiązują wiele problemów także Polski lokalnej, Polski prowincjonalnej. Węgrów ze swoimi prawie 13 tysiącami mieszkańców jest świetnym tego przykładem, że jak ktoś stara się, ktoś się nie boi, to potrafi poradzić sobie z tym, by ściągnąć te środki i je mądrze wydać - podkreślił prezydent Komorowski.

Jak zaznaczył, Węgrów - miasto leżące 80 km od Warszawy - zdołało uzyskać dodatkowe środki na sumę 200 mln zł, a razem z dopłatami bezpośrednimi to prawie 400 mln zł. Komorowski dodał, że pieniądze pozwoliły ponownie uruchomić rozwój powiatu obciążonego dużym bezrobociem po upadku zakładów przemysłowych.

Wizyta prezydenta w Węgrowie rozpoczęła się od spaceru po nabrzeżu Zalewu nad Liwcem. Na zakończenie spotkania Bronisław Komorowski pozował do wspólnego zdjęcia z mieszkańcami na rynku w Węgrowie.

×