Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Stadnin Państwowych

Autor: JK

Dodano: 14-04-2015 09:37

OD 22 do 24 kwietnia br., w Stadzie Ogierów Sieraków, należącego do Przedsiębiorstwa Rolniczo-Hodowlanego GAŁOPOL, odbędzie się Konferencja oraz Walny Zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Stadnin Państwowych ESSA European State Studs Association.

Organizacja Zjazdu w Stadzie Ogierów Sieraków, to wielki dowód uznania i wyróżnienie dla polskiej hodowli koni. Stowarzyszenie ESSA skupia państwowe stada i stadniny koni w Europie - od Rumunii i Bułgarii, przez kraje Europy Środkowej - po Portugalię na południu i Szwecję, Finlandię na północy.

Od ponad 10 lat, dyrektorowie europejskich stadnin omawiają wspólne problemy i opracowują strategię ich rozwiązywania. Siedzibą stowarzyszenia jest Stadnina Koni Marbach, znajdująca się w Niemczech w Badenii-Wirtembergii.

Zjazd w Sierakowie to bardzo ważne wydarzenie dla państwowych hodowli koni, która w wielu krajach postrzegana jest jako cenny gwarant stabilności w hodowli koni, zachowania kultury i dziedzictwa narodowego dla przyszłych pokoleń. Impreza ta będzie doskonałą okazją do promocji polskiej hodowli koni, pochodzących w większości z państwowych stadnin.

Podczas uroczystej gali, której gospodarzem będzie ANR odbędą się pokazy koni z czołowych polskich stadnin, od hucułów i koników polskich poprzez rasy małopolską, wielkopolską oraz koni czystej krwi arabskiej.

Gala pokazów będzie częścią otwartą Walnego Zjazdu ESSA i odbędzie się 23 kwietnia o godz. 16.00 na sierakowskim hipodromie.

×