Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Unia Group Ares L i Plus - kompaktowy agregat z prostym siewnikiem

Autor:

Dodano:

Podczas targów Agro Show 2015 firma Unia Group zaprezentowała m.in. lekki agregat uprawowo-siewny Ares L. Maszyna jest dostępna wyłącznie w wersji ciągnionej, a rolę podwozia jezdnego przejął pełny wał oponowy.

Nowy agregat powstał na bazie lekkiej brony talerzowej Ares L w wersji Drive. Na wale oponowym brony, który jest wykorzystywany również jako układ jezdny, zamontowano prosty siewnik mechaniczny Plus.

- Agregat cechuje się bardzo kompaktowymi wymiarami i „agresywną” pracą sekcji uprawowej. Zaletą maszyny jest możliwość współpracy z ciągnikami o niskim udźwigu TUZ – mówi jeden z przedstawicieli firmy Unia Group.

Sekcję uprawową agregatu tworzą dwa rzędy talerzy umieszczonych indywidualnie na zabezpieczeniach gumowych. Standardowo w bronie montuje się talerze uzębione Classic o średnicy 500 mm.

Za wysiew nasion w tym przypadku odpowiada siewnik mechaniczny Plus ze skrzynią o pojemności 1200 l i talerzowymi redlicami wysiewającymi. Maszyna jest wyposażona w dwuczęściowe, zintegrowane kółka wysiewające do rzepaku i zbóż, bezstopniową skrzynię przekładniową, oferuje zakładanie ścieżek technologicznych i hydrauliczny przerzutnik znaczników.

Na chwilę obecną producent nie zdradza jeszcze ceny agregatu, który do oferty wejdzie w styczniu 2016 r.

 

×