Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Współpraca w zakresie chemii nawozowej

Autor:

Dodano:

Grupa Kapitałowa Synthos i wchodzące w skład Grupy Azoty Zakłady Azotowe Chorzów podpisały dwie umowy handlowe dotyczące współpracy w zakresie oleochemii oraz chemii nawozowej.

Pierwsza z umów dotyczy dostaw z Chorzowa kwasu stearynowego (ważny surowiec do produkcji kauczuku syntetycznego) do spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Synthos.

- Uzgodniliśmy szczegółowe warunki dostaw do czeskich Kralup i oświęcimskich Dworów – informuje Marian Rybak, prezes Grupy Azoty Puławy, w skład której wchodzi chorzowska spółka. - Jesteśmy zadowoleni, że chorzowski produkt z jedynej w Polsce instalacji do produkcji kwasu stearynowego trafia do największego w Europie producenta kauczuków syntetycznych – podsumowuje Rybak.

Druga umowa, dotyczy sprzedaży chorzowskiej spółce siarczanu magnezu siedmiowodnego w jakości nawozowej, z nowo uruchomionej instalacji Synthos.

- Jestem przekonany, że współpraca handlowa Synthosu i Grupy Azoty przyniesie wiele korzyści obu stronom. Grupa Azoty posiada doskonałe kompetencje i wieloletnie doświadczenie w zakresie dystrybucji produktów nawozowych, z których chcielibyśmy skorzystać oferując w zamian produkt spełniający najwyższe wymagania jakościowe – powiedział Tomasz Kalwat, prezes Grupy Kapitałowej Synthos.

×