Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zetor odsłania karty na Agritechnice

Autor:

Dodano:

Największa na świecie wystawa maszyn z branży rolniczej była okazją do zaprezentowania przez firmę Zetor swojej nowej strategii w zakresie przyszłej stylistyki ciągników oraz planów odnośnie nowych modeli.

Pierwszą rzeczą, na którą zwracali uwagę goście, odwiedzający stoisko czeskiego producenta, był koncepcyjny ciągnik Zetor by Pininfarina. Rąbek tajemnicy firma uchyliła już przed targami, o czym pisaliśmy. Zaskoczyliśmy się bardzo pozytywnie. Musimy przyznać, że linia stylistyczna zrobiła na nas duże wrażenie.

Nowe wzornictwo zaproponowane przez słynne włoskie studio projektowe Pininfarina, ma być kombinacją siły, dynamiki i emocji, przy jednoczesnym zachowaniu cech użytkowych maszyny, jaką niewątpliwie jest traktor. Koncepcja stylistyczna łączy poszczególne elementy, tworząc wzornictwo modułowe, które będzie w przyszłości zastosowane w seriach ciągników Zetor.

Przedstawiciele firmy zakładają, że w niedalekiej przyszłości zarówno nowe ciągniki wprowadzane do produkcji jak i obecne już na rynku modele będą wykorzystywały zaprezentowane wzornictwo Zetor by Pininfarina.

Miejmy nadzieję, że do seryjnych maszyn zostanie przeniesionych jak najwięcej elementów stylistycznych, zaproponowanych przez Włochów, bo wygląd koncepcyjnego Zetora może się na prawdę podobać.

×