Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Elektroniczny system ważenia i identyfikacji zwierząt

Autor: Łukasz Chmielewski/Bentley Polska

Dodano: 10-12-2015 10:30

Elektroniczne systemy wagowe TRU-TEST wprowadzone na rynek przez firmę Bentley Polska są ciekawym i przydatnym narzędziem do zbierania danych o swoim stadzie.

Oferowane systemy wykorzystywane są do ważenia nie tylko bydła, lecz także wszystkich innych gatunków zwierząt gospodarskich. Dzięki integracji zaawansowanego systemu ważenia elektronicznego z systemem identyfikacji elektronicznej RFID firma stworzyła jeden z najnowocześniejszych systemów elektronicznych do ważenia, identyfikacji oraz obsługi zwierząt, w tym przechowywania podstawowych danych o zwierzętach i stadzie.

System w tej formie wymaga minimalnej ingerencji użytkownika w proces ważenia i identyfikowania zwierząt, a dzięki temu tzw. czynnik ludzki jest zredukowany do minimum. Prezentowane przez producenta elektroniczne systemy wagowe wyróżniają się elastycznością pracy oraz możliwością bezprzewodowego przesyłania danych z wyświetlacza wagowego na telefon komórkowy, tablet czy komputer PC.

Ingerencja człowieka w proces ważenia, przy zastosowaniu elektronicznego systemu odczytu kolczyków (RFID) jest ograniczona do minimum. Produkty wykazują dobrą trwałość dzięki obudowie wykonanej z kompozytów nylonu, co gwarantuje odporność na wodę, wilgoć, rdzę i uszkodzenia mechaniczne oraz możliwość pracy w nawet najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Zaletą jest również prosta obsługa, gdyż mierniki wyposażone są w program instruktażowy dla początkujących użytkowników, pokazujący dostępne funkcje i podstawowe zasady użytkowania. Zaawansowane programy z szerokim wyborem opcji statystycznych oraz informacyjnych o poszczególnych zwierzętach, grupach i stadach dają szerokie możliwości wykorzystania.

Dużym atutem jest również łatwy transport, gdyż niewielki ciężar i wymiary umożliwiają przenoszenie zestawu (miernik + czujnik) w ręku i łatwe dopasowanie do dowolnej platformy czy konstrukcji klatki lub poskromu.

×