Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kramp Polska wzbogacił się o kolejny obiekt magazynowy

Autor:

Dodano:

Kramp Polska, wchodzący w skład Kramp Group, zakończył budowę kolejnego nowoczesnego obiektu magazynowego, powiększając swoją powierzchnię o dodatkowe 5,5 tys. m2 przeznaczonych do wysokiego składowania, do 14,5 m.

Nowa część magazynowa stała się częścią operacyjną od stycznia 2016 r. i łącznie, oddział mieszczący się w Modle Królewskiej k./Konina, posiada prawie 27 tys. m2 całkowitej powierzchni użytkowej.

Decyzja dotycząca budowy kolejnej części magazynowej była, jak mówią przedstawiciele firmy, odpowiedzią na ciągle rosnące wymagania rynkowe. Dzięki powiększonej powierzchni magazynowej oraz bliskiemu sąsiedztwu z autostradą A2 firma Kramp może oferować swoim partnerom i klientom efektywniejszą obsługę.

Otwierają się dla nas kolejne drzwi i możliwości na zwiększenie automatyzacji magazynu co wiąże się z poprawieniem jakości obsługi i ułatwieniem codziennej pracy. Jesteśmy bardzo dumni, iż w niecały rok udało nam się wybudować nową część centrum logistycznego -powiedział Marian Fedko, Prezes Zarządu Kramp Polska.

Budowa nowej części magazynowej rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku i została zakończona w połowie 2015 roku, w kolejnym etapie powierzchnia została przystosowana logistycznie, przeszkolono ludzi i z końcem roku nowa część centrum logistycznego zaczęła pracować operacyjnie.

Polski magazyn, wraz z pozostałymi ośmioma centrami logistycznymi w Europie, tworzy logiczną całość i pozwala na efektywniejszą obsługę nie tylko polskich klientów, ale stanowi także wsparcie dla m.in. magazynów w Holandii czy Niemczech. W długoletnich planach firmy jest kolejna rozbudowa centrum logistycznego w Polsce.

Obecnie Kramp Group posiada 9 magazynów zlokalizowanych w Holandii, Niemczech, Polsce, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Szwecji oraz Rosji.

×